Zdravé chodidlo – mobilita, stabilita, síla⤵️ 1️⃣4️⃣.1️⃣0️⃣.➡️ 1️⃣7️⃣- 2️⃣0️⃣ hod❕

by

Existuje mnoho velmi jednoduchých prvků, které vás doslova postaví na nohy❗️

👉Stabilita

Chodidlo je často jedinou partií těla, která je v kontaktu se zemí. I přesto si dovolíme říct, že se o něj mnoho lidí sotva opře. Odložit si nohu na zem a někam ji sunout je specifikum chůze mnoha lidí, kteří své nohy využívají neefektivně a staví tak své tělo, obdobně jako tomu může být u domu, na špatné základy. Mechanika pohybu a stav těla (domu) tomu bohužel odpovídá.

👉Mobilita

Pokud jsou svaly a ostatní tkáně nohy stažené, opora je chabá a klouby od kotníku nahoru neúprosně podléhají gravitaci, následky na sebe nenechají dlouho čekat. Vzhledem k ztrátě osového nastavení dochází k páčení kotníků a kolen nesprávným směrem. Nohy připomínají písmeno “o” nebo “x” a nejsou dobrou základnou pro kyčle, ani dobrým výstupním parametrem pro zdravou chůzi.

👉Síla

Pokud svaly nohy slábnou, stává se jejich kondice sloužící k přesunu těla a odolávání gravitaci nedostatečná a opět dochází k postupnému deformování držení těla s jasným následkem na pohybovém projevu. Pohyb mimo neutrální nastavení kloubů je přirozený, pokud stále dochází k návratu do základní verze. Pokud tomu tak přestává být, naše tělo se mění a přichází přetížení, bolesti, omezení pohybu či zranění.

🔛Na kurzu Nastavení dolních končetin od základů až po sportovní výkon se dozvíte mnoho užitečných informací, které rovnou převedete do praxe. Efektivní 3️⃣ hodinový kurz začíná již 1️⃣4️⃣.1️⃣0️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ v 1️⃣7️⃣hod❗️

Registrovat na kurz se můžete zde: //fyziogym.cz/seminare/#dolneKoncatiny

📸 Foto: Jakub Ouvín @bigbubacz

Share