V JAKÉM STAVU MÁ HYPERMOBILNÍ ČLOVĚK SVALY A CO S TÍM💡

by

➡️To, že je člověk trpící zvýšenou kloubní mobilitou zkrácený bývá většinou velkým překvapením.
➡️Hypermobilita je nedostatečná soudržnost vazivové tkáně, takže se svalu až tolik netýká. Naopak člověk trpící hypermobilitou má právě problém svalovinu protáhnout. V momentě, kdy by chtěl pomocí strečinku dosáhnout svalového protažení mu rozvolněné vazivo poskytne tolik hybnosti, že na protažení svalu už nedojde. Protáhnout hypermobilní kloub je velmi těžké a také hrozí, že se při neúspěšném zacílení na sval hybnost ve vazivu ještě zvětší, což není žádoucí.
➡️Na rozdíl od zkrácených svalů hypermobilitu už „neopravíme“, vazivo se už nescvrkne a tak nezbývá než po zbytek života udržovat svaly v okolí kloubu aktivní a zpevněné tak, aby byly schopny stabilizovat nestabilní klouby.
➡️Problém je, že nás v životě potkávají nečekané události, díky kterým můžeme ze cvičení vypadnout a po ochabnutí svalu dojde opět k nestabilitě kloubů. Ta vyvolá nekomfort, neklid a možná i bolest. (Hypermobilní člověk se často ošívá.)
➡️Existují ale metody, které může (nejen) hypermobilní člověk k uvolnění svalů využít. Jednou z nich je například metoda SMR – využítí masážních válců a míčků (foam rolling). Tato skvělá metoda se zdá být velmi jednoduchá a snadno aplikovatelná, taktéž má ale své pravidla, které je potřeba dodržovat aby pro nás trénink nebyl kontraproduktivní.
🔜Fyzio gym Cooper pořádá specializované kurzy, ve kterých je velkou částí programu právě Válcování, takže pokud Tě zajímá jak na to, tak 29.9.2019 se koná kurz Základní principy pohybu – mobilita.
Veškeré info najdeš zde: www.fyziogym.cz/seminare/ nebo volej 773 661 887.
Těšíme se

Share