🔴 Vyšší dynamika v kliku použitím plyometrie

➡️ Klik patří právem mezi velmi oblíbené cviky, protože v něm můžeme velmi dobře pracovat na hodně stabilizačních i silových prvcích pro horní polovinu těla. Jedním z těchto prvků může být i výbušnost.

➡️ Při plyometrii nám jde především o kvalitní přechod mezi excentrickou a koncentrickou svalovou prací. Mezi natahováním a zkracováním je amortizační fáze, kdy tkáně pracují s vytvořeným napětím. Čím efektivněji máme tento prvek zvládnutý, tím je vyšší potenciál rychlosti, síly a výbušnosti našeho těla.

➡️ Na videu je provedení, které začíná z horní pozice kliku. Cesta dolů probíhá uvolněním svalového napětí a pádem těla do spodní pozice. V ní chceme zachytit pád a po nejkratší možné amortizační fázi následuje co nejrychlejší pohyb vzhůru.

➡️ Úspěšnost svých pokusů poznáte podle dvou parametrů. Prvním je doba potřebná ke změně směru pohybu. Zkrátka kolik času trávíme ve spodní poloze kliku. Za druhé rychlost vytažení vzhůru. Čím se obě doby prodlužují, tím méně je cvik efektivní.

⚠️ Na závěr důležité upozornění. Je úplně zbytečné začínat s plyometrickým provedením pokud nemáte zvládnuté základní provedení kliku a dostatečnou sílu na vyšší množství opakování.

Díky za super provedení od @milos_janosevic10