Semináře

Inspirace pro trénink dětí

Termín konání: 25.3.2023

Lektor: Mgr. Martin Vanko

Cena semináře je 2500Kč.

Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář.

Program semináře:

 • rozvoj stability – základní pohybové kompetence a rozvoj přirozeného pohybu
 • rozvoj síly – cvičení rozvoj základních silových schopností
 • rozvoj rychlosti – zaměření na akceleraci a deceleraci
 • rozvoj reakce – pohybové hry vedoucí k rozvoji nejen rychlosti a obratnosti, ale i dovednosti rozhodovat se a volit vhodná řešení

Co si odnesete:
Děti nejsou malí dospělí. Věta, kterou by měl mít na paměti každý, kdo pracuje s dětmi. Přesto velmi často při pohledu na trénink vidíme bohužel totožný přístup k tréninku dospělých a dětí. Zkrátka to děláme jako se to dělalo vždycky a učíme naše děti stejné věci, jako kdysi trenéři učili nás.
V semináři se budeme chtít zaměřit na praktickou inspiraci pro trénink dětí. Podíváme se na trénink, který povede k rozvoji nezbytných základů, ze kterých se v pozdějším věku může rozvíjet vyšší výkonnost se sníženým rizikem zranění.
Podmínkou pro absolvování tohoto kurzu je absolvování kurzu Základní principy pohybu – Stabilita (možná je i online verze tohoto kurzu).

Podmínkou pro účast na tomto semináři je absolvování kurzu Základní principy pohybu – Stabilita

Klíčové prvky lezeckého pohybu – dvoudenní kurz

Termín konání: 11-12.03.2023

Lektor: Bc.Nikol Chovanová/Mgr.Patrik Chovan

Cena semináře: 5000Kč

Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář

Program semináře:
Cviky:

 • Nastavení terapeuticko-tréninkových prvků ke každému probíranému segmentu (korekce držení těla, cviky zaměřené na mobilitu, stabilitu a sílu)

Co si odnesete:

Kurz je zaměřen na klíčové prvky v nastavení těla a pohybu při lezení. Vše se záměrem eliminovat zranění a podpořit výkon. Kromě bohaté praktické části je zde zařazen také videorozbor tvého lezeckého pohybu, takže ve spojení s informacemi, které získáš, si snadno vytvoříš terapeuticko-tréninkový plán udělaný tobě na míru.

Budeme se věnovat tomu jak by se měli jednotlivé části těla při lezení chovat (ruka/prsty, ramena, trup, pánev, kyčle, chodidla,…). Ke každému segmentu si ukážeme optimální variantu přímo v lezeckém pohybu, chyby a možnosti nápravy. V rámci nápravy se v závislosti na segmentu budeme věnovat doplňujícím cvikům zaměřeným na mobilitu, stabilitu a sílu.

Prvky, které vybereme posunuli mnoho našich klientů z řad lezců úplně do jiných čísel. Zkrátka někdy stačí změnit pár detailů a lezeš bomby. Toho můžeš pochopitelně dosáhnout mnoha způsoby, ale ne každý z nich se pojí s eliminací zranění. Našim cílem je právě snížení rizika zranění a progres ve výkonu skloubit dohromady.

Dlouholetá zkušenost s lezci na amatérské i profesionální úrovni, úzká spolupráce s českým reprezentačním týmem a denní bádání nad tímto dokonalým sportem nás dovedlo k tvorbě tohoto jedinečného kurzu.

Podmínkou pro absolvování tohoto kurzu je absolvování kurzu Základní principy pohybu – Stabilita (možná je i online verze tohoto kurzu).

Základní principy pohybu – stabilita

Termín konání: 11.02.2023

Lektor: Mgr. Martin Vanko

Cena semináře je 2500Kč.
V ceně je zahrnuto malé občerstvení a skripta a Certifikát o účasti

Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář

Program semináře:

 • VÝKON A ELIMINACE ZRANĚNÍ ZVYŠOVÁNÍ VÝKONU S NIŽŠÍM RIZIKEM ZRANĚNÍ
 • POHYBOVÁ PŘÍPRAVA
 • SPRÁVNÉ DRŽENÍ TĚLA – jak postavení těla ovlivňuje náš pohyb
 • CVIČENÍ – základní cviky vhodné pro korekci držení těla a pohybu, kompenzaci a posílení:
  • STABILITA TRUPU, CORE- nastavení osového segmentu a aktivace, využití dýchání, práce s břišním svalstvem
  • STABILITA HORNÍCH KONČETIN – jak nastavit tělesné segmenty pro pohyb a zamezit nežádoucímu pohybu
  • STABILITA DOLNÍCH KONČETIN – jak nastavit tělesné segmenty pro pohyb a zamezit nežádoucímu pohybu
 • PREVENCE ZRANĚNÍ, METODIKA – časté chyby, které se objevují v tréninku, tipy ke cvičení

Co si odnesete:
Prakticky zaměřený seminář vás naučí jaké zásady správného držení těla a základní principy pohybu je důležité dodržovat pro co nejlepší výsledky ze cvičení a také pro eliminaci zranění. Dozvíte se, jak má vypadat správné držení těla a dobrý dechový stereotyp. Jak aktivovat core, stabilizovat lopatku, využít silový potenciál kyčlí a jak efektivně využívat další části těla. Jak dosáhnout a udržet adekvátní mobilitu. Naučíte se cvičit základní posilovací cviky, které můžete využít pro nápravu držení těla a pohybových stereotypů, pro kompenzaci jednostranné zátěže i pro získání síly, kterou pro život i sport nutně potřebujete. Zjistíte na co si dát při cvičení pozor a vyvarujete se typickým chybám v tréninku. A k tomu všemu si výborně zacvičíte. Vše co budeme společně na semináři dělat budete moct okamžitě využít ve svém tréninku. Tyto základy obohatí kromě sportu i Váš běžný život a jsou dokonalým a nutným základem pro jakékoliv cvičení, sport. Pokud si osvojíte to, co se na našem semináři dozvíte a naučite své tělo podle těchto zásad používat, můžete se těšit na posunování Vašeho výkonu bez zranění.

Přiložená fotografie je pouze ilustrativní.

Základní principy pohybu – mobilita

Termín konání: 25.02.2023

Lektor: Mudr.Světlana Hrachovinová

Cena semináře je 2500Kč.
V ceně je zahrnuto malé občerstvení a skripta a Certifikát o účasti

Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář.

Program semináře:

 • UVOLŇOVÁNÍ POMOCÍ MASÁŽNÍCH VÁLCŮ A MÍČKŮ (SMR) – zásobník cviků na celé tělo
 • STREČINK – jeho druhy, pro a proti, základní cviky a korekce jejich techniky – zásobník cviků na celé tělo
 • TERAPIE SVALŮ POMOCÍ AKTIVACE ANTAGONISTŮ – základní principy, zásobník cviků
 • MOBILIZAČNÍ CVIKY – fyziologické rozsahy, série cviků na celé tělo
 • HYPERMOBILITA – diagnostika, jak s ní pracovat, na co si dát pozor

Co si odnesete:
Praktický seminář zaměřený na rozvíjení, udržování a korigování mobility Vašeho těla Vám ukáže všechny možnosti práce s pohybovým rozsahem. Ke všem metodám si uvedeme soubor cviků na celé tělo. U všech cviků budeme klást důraz na správnou techniku provedení. Řekneme si jaké pohybové rozsahy jsou fyziologické a proč je důležité je respektovat. Dozvíte se jaké formy strečinku existují a kdy je vhodné který použít. Ukážeme si jak pomocí pěnového válce a míčku uvolnit celé tělo a jaké jsou vhodné mobilizační cviky. Velkým tématem je v dnešní době hypermobilita. Povíme si, jak se jí vyhnout nebo jak ji korigovat, a čemu se vyhnout, aby se nezhoršovala. Budete odcházet s velkým balíkem možností, jak tkáně svého těla udržovat svěží a bez limitů. Vše co se na semináři naučíte budete moct okamžitě zahrnout do svého tréninku, do své denní rutiny.

Podmínkou pro účast na tomto semináři je absolvování kurzu Základní principy pohybu – Stabilita

Rozvoj silových schopností – vlatní váha

Termín konání: 15.4.2023

Lektor: Mgr. Martin Vanko

Cena semináře: 2500Kč
V ceně je zahrnuto malé občerstvení a skripta a certifikát o účasti.

Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář

Cviky:

 • Vis
 • Shyb
 • Klik
 • Dřep
 • Hip hinge/mrtvý tah

U každého cviku:

 • Diagnostika klíčových komponent
 • Přípravná cvičení vedoucí ke zvládnutí cviku
 • Nápravná a aktivační cvičení pro správné provedení cviku
 • Nácvik cviku a jeho základních variací
 • Prevence zranění, metodika – časté chyby, které se objevují v tréninku, tipy ke cvičení

Co si odnesete:

Prakticky zaměřený seminář vás provede od prvních krůčků až po finální provedení výše zmíněných cviků. Dozvíte se, jak tyto cviky mají při správném technickém provedení vypadat. Naučíte se diagnostikovat základní chyby v provedení a jak máte navázat sadou nápravných a aktivačních cviků. Výborně si zacvičíte a dozvíte se, jak vyladit techniku těchto cviků, která Vám zaručí zvýšení výkonu a eliminaci zranění.

Podmínky účasti:

Kvůli zachování efektivity semináře je podmínkou pro účast absolvování odborného semináře na téma Základní principy pohybu – stabilita a i účast na kurzu Jak posunout svůj výkon bez zranění – Zásady správného pohybu (Hangar – Brno). Pouze tak jsme schopni zaručit, že Vám předáme maximum informací a vše Vás důkladně naučíme. Pokud máte zájem si seminář zaměřený na Stabilitu doplnit, máme pro Vás na podzim roku 2019 hned dva termíny, a to 28.9. a 9.11.

 

Série lezeckých kurzů Jak na to.

Ve spolupráci s lezeckým centrem Hangar Brno playground by Adam Ondra jsme si pro Vás připravili sérii praktických seminářů pro zefektivnění lezeckého tréninku a prevenci zranění. Semináře budou hodně praktické s cílem naučit Vás “Jak na to… “. To co se naučíte budete moct rovnou zařadit do svého tréninku a posunout tak svůj výkon kupředu. Když budete vědět jak na to, tak se Vám zranění obloukem vyhne.

Fyzio gym Cooper je garantem pohybové terapie a fyzioterapie české reprezentace ve sportovním lezení. Veškeré své vědomosti a dlouholetou praxi věnujeme budování a zdokonalovaní uceleného terapeutického a tréninkového konceptu pro lezce.

Seznam Kurzů

Síla v lezení

Termín: 6.12.2020 9 – 17 hod
Místo: Hangar Brno
Cena: 2 000 Kč v ceně je zahrnuta voda a skripta
Pro přihlášení klikněte: formulář
Co se naučíte?
Tento kurz bude zaměřen na posilovací cviky vhodné pro lezce. U těchto cviků budeme řešit přesnou techniku, variace, ztížení, zjednodušení, účel i časté chyby. Do kurzu budou zahrnuty cviky na celé tělo. Výběr těch nejlepších, které jsou snadno, logicky a okamžitě přenositelné do lezeckého pohybu.

Podmínkou pro možnost absolvovat tento kurz je účast na jednom z těchto kurzů:

 • Jak posunout svůj výkon bez zranění – zásady správného pohybu (původní seriál kurzů pro lezce na Hangaru – 1. díl)
 • Základní principy pohybu – Stabilita (kurz pořádaný pravidelně v Praze ve Fyzio gym Cooper, nyní dostupný také online)
 • Stabilita v lezení – lepší výkon bez zranění (kurz pořádaný na Hangáru)


Stabilita v lezení - lepší výkon bez zranění

Termín: 4.10.2020 9 – 17 hod
Místo: Hangar Brno
Cena: 2 000 Kč v ceně je zahrnuta voda a skripta
Pro přihlášení klikněte: formulář
Co se naučíte?

 • Základní principy pohybu
 • Fyziologické nastavení těla při lezení
 • Rozbor pohybu v jednotlivých částech těla s aplikací do lezení
 • Doplňující (kompenzační,posilovací,protahovací…) cvičení ke každému probranému segmentu

Vše budeme zkoušet na při lezení na stěně v průběhu celého kurzu

!!!Tento kurz obsahuje základy, které by měl znát každý lezec, aby chápal své tělo a dokázal ho ovládat. Tedy lezl kudlu a nezranil se. !!!


Mobilita a regenerace v lezení

Termín: 7.11.2020 9 – 17 hod
Místo: Hangar Brno
Cena: 2 000 Kč v ceně je zahrnuta voda a skripta
Pro přihlášení klikněte: formulář
Co se naučíte?

 • podrobné vysvětlení jednotlivých technik zaměřených na mobilitu (strečink statický/dynamický, mobilizace, válcování…)
 • využití aktivace antagonistů pro svalové uvolnění
 • praktické využití gumy Flossband pro podporu regenerace svalů
 • rozbor rozcvičky (jak ji sestavit, jaké prvky má obsahovat, aby se člověk neunavil a nezranil)
 • součástí kurzu budou cviky na celé tělo (protahovací, mobilizační)
 • prakticky využitelná rozcvička od začátku až do konce
 • nácvik techniky Self myofascial release – uvolnění pomocí válců a míčků

Seznam Kurzů


Prevence zranění ruky u lezců

Termín konání a místo konání (v dotazníku níže zaškrtněte, o který termín máte zájem)
PRAHA: 6.10.2022 17 – 21 hod, Fyzio Gym Cooper
PLZEŇ: 4.10.2022 17 – 21hod, Lezecká stěna V16
PRAHA: 13.10.2022 17 – 21 hod, Fyzio Gym Cooper
Lektor: Bc.Nikol Chovanová
Cena semináře 1500Kč

Přihlašovací formulář: !!zde!!

Program semináře:

 • Správná funkce a biomechanika ruky a prstů
 • Typická zranění prstů (jejich podstata, souvislosti, možnosti nápravy a prevence)
 • Úchopy v lezení
 • Nápravný trénink pro ruku a prsty (mobilita, stabilita, síla)
 • Možnosti autoterapie
 • Využití metody flossing

Co si odnesete:

Seminář Vám ukáže ucelený pohled na funkci a biomechaniku ruky a prstů, a to v přímé souvislosti s lezením. Odhalíme si podstatu a souvislosti bolesti a zranění prstů a ruky. Ukážeme si možnosti cvičení a léčení při probíhajícím problému i prevenci. Probereme jednotlivé úchopy, jejich pro a proti, vhodné a nevhodné provedení. Vše s aplikací na stěně, liště a hrazdě.


Mobilizace a dynamický strečink


Termín konání 24.11.2022 17.00 – 21.00hod
Cena semináře 1500Kč
Lektor: Mudr. Světlana Hrachovinová
Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář

Program semináře:

 • ROZBOR SPRÁVNĚ SESTAVENÉ ROZCVIČKY
 • DYNAMICKÝ STREČINK – vhodné cviky, správná technika provedení
 • MOBILIZAČNÍ CVIKY – série cviků na celé tělo, správná technika provedení

Co si odnesete:
Praktický seminář zaměřený na rozvíjení, udržování a korigování mobility Vašeho těla. Dozvíte se jaké formy strečinku existují, co znamená dynamický strečink a kdy je vhodné ho použít. Ukážeme si vhodné cviky, které můžete do dynamického strečinku zařadit. Vysvětlíme si proč jsou mobilizační cviky důležité, kdy je použít a naučíme se mobilizační cviky na celé tělo. Vše s důrazem na správnou techniku. Velkým tématem je v dnešní době hypermobilita. Povíme si, jak se jí vyhnout nebo jak ji korigovat, a čemu se vyhnout, aby se nezhoršovala. Budete odcházet s velkým balíkem možností, jak tkáně svého těla udržovat svěží a bez limitů.


Oxygen advantage - funkční dýchání a simulace tréninku ve vysoké nadmořské výšce Level 1


Termín konání
Cena semináře 1500Kč
Lektor: Bc.Nikol Chovanová
Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář

Program semináře:

Teorie nutná k pochopení fyziologie dýchání, vliv dýchání na biochemii a biomechaniku těla, na autonomní nervový systém, na zdraví a výkon.

Praktický nácvik konkrétních cviků ovlivňujích zdraví a výkon. Primárně zaměřený na ovlivnění poměru kyslíku a oxidu uhličitého v těle, na kvalitu okysličení tkání, svalů, mozku. Na ovlivnění soustředění, zklidnění i nabuzení v běžném životě. Zvládání stresových situací i různé strategie využité ve sportu. Součástí jsou také cviky zaměřené na podporu krvetvorby a funkčnost orgánů.

Co si odnesete:
Kurz je vhodný pro běžnou populaci i pro sportovce. V jednotlivých levelech se bude progresivně postupovat v rámci funkčního dýchání až k nácviku náročných cviků zaměřených na podporu výkonu těla. Cviky využívají i olympijské týmy a závodníci. Součástí bude také téma rozcvičky a možnosti zklidnění a nabuzení v průběhu sportování, tréninku, závodu.

Jedná se o základní kurz podmiňující možnost absolvování ostatních 4 levelů zaměřených na biomechaniku dýchání a pokročilých cviků.

Základní principy pohybu – stabilita

Cena semináře: Cena kurzu je 2400Kč s neomezeným přístupem a garancí nejaktuálnější verze. Cena pro klienty s aktivním balíčkem je 1700 Kč. Cena kurzu pro absolventy kurzu Základní principy pohybu Stabilita a trenéry Českého horolezeckého svazu je 1700 Kč.
Pro zakoupení prosím vyplňte přihlašovací formulář !ZDE!

Přihlašovací údaje do kurzu Vám zašleme ihned po připsání částky za seminář na účet: 2401829783/2010. Do poznámky prosím uveďte své jméno.

PROGRAM KURZU:

Teoretická část:

 • Základní principy pohybu
 • Pohybová příprava

Praktická část:

 • Základní nastavení, stabilizace a cvičení trupu (stabilizační, koordinační a posilovací cviky na svaly trupu)
 • Základní nastavení, stabilizace a cvičení horních končetin (podporová cvičení, vzporová cvičení, horizontální a vertikální přítah, tlak, vše s důrazem na správnou mechaniku ramene a stabilizaci lopatky)
 • Základní nastavení, stabilizace a cvičení dolních končetin (stoj a jeho variace, výstup na schod, výpad, dřep, hip hinge, …)

Online kurz, který jsme vytvořili, je plnou verzí kurzu, který znáte naživo z našeho gymu. Součástí kurzu je celá videodokumentace – demonstrace a podrobné vysvětlení konkrétní problematiky na modelovi, praktická část s pokyny ke cvičení, detaily, doplňující testy a další ukázková videa. Upgradovali jsme původní skripta, takže v kurzu najdeš podrobný popis a vysvětlení celé problematiky, návod, jak u jednotlivých pohybů/cviků postupovat, formy zjednodušení, ztížení, účel, chyby i tipy. Na kurzu probíhajícím naživo nestojí řeč ani tělo. Nechtěli jsme online kurz o nic ochudit, proto překypuje informacemi a odpověďmi na spousty otázek, které za ta léta, co ho pořádáme, účastníci kladli.

Vše je podrobně vysvětleno tak, aby každý účastník věděl, proč a jak vše v těle funguje. Zároveň se snažíme vyvracet mnoho mýtů o fungování našeho těla a vše si prakticky zkoušíme.

Online verze kurzu Základní principy pohybu Stabilita obsahuje větší množství teoretických i praktických informací. Je zde několik sekcí a cviků, které v prezenční formě nejsou.

VÝHODY ONLINE KURZU:

 • máš ho k dispozici neomezeně a garantujeme ti vždy nejaktuálnější verzi
 • na rozdíl od celodenního kurzu si ho můžeš rozdělit na několik částí, takže nejsi zahlcen. Navíc v kurzu najdeš i rady k tomu, jak postupovat efektivně a jak se v kurzu co nejlépe orientovat
 • získáš možnost zúčastnit se ostatních kurzů, jejichž podmínkou je právě absolvování kurzu Stability


Jméno

E-Mail

Telefonní kontakt

V případě potřeby faktury na firmu vyplňte údaje firmy (IČO, název, adresu, ...)

To že jste člověk prokažte výběrem ikony Strom.

Seznam Kurzů


Prevence zranění ruky - online


Termín konání:
Lektor: Bc.Nikol Chovanová
Cena semináře 1500Kč – v ceně jsou započítané skripta, finger exerciser set potřebný pro praktickou část, potvrzení o účasti na kurzu (diplom v PDF).
Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář
POZOR! Do kurzu je možné se přihlásit nejpozději v úterý 23.3.2021 z důvodu zasílání pomůcek. Pomůcky je možné vyzvednout po domluvě také osobně v provozovně Fyzio gym Cooper.

Pro účast na online kurzu stačí počítač s připojením k internetu.
Program semináře:
TEORIE:

 • Správná funkce a biomechanika ruky a prstů
 • Typická zranění prstů (jejich podstata, souvislosti, možnosti nápravy a prevence)
 • Správná funkce a biomechanika ruky a prstů (anatomie, fyziologie prstů a ruky, zápěstí a předloktí specificky pro lezce)
 • Typy úchopů v lezení – benefity a rizika, aktivní funkční úchop, aktivní opora

PRAXE:

 • Praktická demonstrace jednotlivých úchopů na liště a chytech ve správném a špatném provedení. Podrobný rozbor jednotlivých chyb, které se v úchopu objevují. Pro účastníky s možností praktického vyzkoušení na liště či chytu prostor pro nácvik.

Praxe:
Cviky zaměřené na zlepšení mobility, stability a síly prstů a ruky.

Co si odnesete:
Seminář Vám ukáže ucelený pohled na funkci a biomechaniku ruky a prstů, a to v přímé souvislosti s lezením. Odhalíme si podstatu a souvislosti bolesti a zranění prstů a ruky. Ukážeme si možnosti cvičení a léčení při probíhajícím problému i prevenci. Probereme jednotlivé úchopy, jejich pro a proti, vhodné a nevhodné provedení.

Jedná se o 3 na sebe navazující kurzy. První a druhou část kurzu je možné absolvovat v libovolném pořadí. Přihlásit se na třetí část je možné, až po absolvování prvních dvou kurzů.

V části 1 a 2 je podrobně probrána postura, tedy základní nastavení. Dále jsou v rámci kurzů začleněny cviky zaměřené na stabilitu, společně s uvolňovacími a mobilizačními cviky využívajícími různé pomůcky. Před zahájením kurzu vám zašleme teoretické materiály k prostudování, kurzy dále budou převážně praktické.

Třetí část je zaměřena na silové cviky s vlastní váhou a pomůckami. Jedná se o logické vyústění předešlých 3 částí. Účastníci tak budou mít zvládnuté základní cviky, čímž získáme prostor pro kvalitní obsah z hlediska nejvyšší řady cviků.

Seznam Kurzů


NASTAVENÍ RAMENE PŘI CVIČENÍ A VE SPORTU ČÁST 1


Termín konání 28.1.2022 17.00 – 20.00hod
Lektor: Bc.Nikol Chovanová
Cena semináře 1200Kč

Přihlašovací formulář: !!zde!!

Program semináře:

 • Vysvětlení postury a biomechaniky ramene v praxi (tato část je zaměřena na cviky prováděné v horizontální ose)
 • Definování limitujících faktorů a uvedení nápravných cviků
 • Mobilizační cviky (využití aktivní dynamické mobilizace a aktivace antagonistů)
 • Uvolňovací cviky (využití válců a míčků)
 • Nastavení, stabilita a pohyb ramene v podporových a vzporových cvičení včetně mnoha variací sideplanků
 • Nastavení, stabilita a pohyb ramene v tahových cvičeních v horizontální rovině (mnoho jednoručních i obouručních variant s využitím různých pomůcek)
 • U všech cviků uvádíme regrese a progrese, typické chyby a tipy usnadňující správné provedení


NASTAVENÍ RAMENE PŘI CVIČENÍ A VE SPORTU ČÁST 2


Termín konání 25.2.2022 17.00 – 20.00hod
Cena semináře 1200Kč
Lektor: Bc.Nikol Chovanová
Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář

Program semináře:

 • Vysvětlení postury a biomechaniky ramene v praxi (tato část je zaměřena na cviky prováděné ve vertikální ose)
 • Definování limitujících faktorů a uvedení nápravných cviků
 • Mobilizační cviky (využití aktivní dynamické mobilizace a aktivace antagonistů)
 • Uvolňovací cviky (využití válců a míčků, flossing)
 • Nastavení, stabilita a pohyb ramene v tahových cvičeních v rámci vertikální osy (stahování kladky, jednoruční i obouruční varianty visů a přítahů v částečném či plném zatížení)
 • Nastavení, stabilita a pohyb ramene v tlakových cvičeních ve vertikální ose (jednoruční i obouruční varianty)
 • U všech cviků uvádíme regrese a progrese, typické chyby a tipy usnadňující správné provedení, ukázky transferu do běžného života a do sportu


NASTAVENÍ RAMENE PŘI CVIČENÍ A VE SPORTU ČÁST 3


Termín konání 6.5.2022 17.00 – 21.00
Podmínkou pro účast na tomto semináři je absolvování 1. a 2. části nebo kurzu Základní principy pohybu – Stabilita
Cena semináře 1500Kč
Lektor: Bc.Nikol Chovanová
Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář

Program semináře:
Kompletní rozbor postury a biomechaniky, regrese, progrese a varianty u níže zmíněných cviků:

 • Klik
 • Shyb
 • Horizontální tah
 • Millitary press
 • Turkish get up

Jedná se o 3 na sebe navazující kurzy. První a druhou část kurzu je možné absolvovat v libovolném pořadí. Přihlásit se na třetí část je možné, až po absolvování prvních dvou kurzů.

V části 1 a 2 je podrobně probrána postura, tedy základní nastavení. Dále jsou v rámci kurzů začleněny cviky zaměřené na stabilitu, společně s uvolňovacími a mobilizačními cviky. Před zahájením kurzu vám zašleme teoretické materiály k prostudování, kurzy dále budou převážně praktické.

Ve třetí části navážeme na předchozí znalosti. Využijeme k posunutí intenzity cvičení směrem ke sportu. Cviky budou dynamického charakteru s vlastní vahou nebo externím odporem. Zvládnutí všech částí by mělo logicky propojit práci s dolní končetinou od základů až do dynamické sportovní práce.

Seznam Kurzů


Nastavení dolních končetin od základů až po sportovní výkon - 1 ČÁST


Termín konání 16.9.2022 17.00 – 20.00hod
Lektor: Mgr.Martin Vanko
Cena semináře 1200Kč

Přihlašovací formulář: !!zde!!

Program semináře:

 • Vysvětlení postury a biomechaniky kyčlí a kolen v praxi – základní směry pohybu kyčelního kloubu
 • Definování limitujících faktorů a uvedení nápravných cviků
 • Mobilizační cviky (využití aktivní dynamické mobilizace) – aktivní využití rozsahů kyčelního kloubu, rozdíl mezi aktivní a pasivní mobilitou
 • Uvolňovací cviky (využití válců a míčků) – práce s měkkými tkáněmi a řešení strukturálních limitací
 • U všech cviků uvádíme regrese a progrese, typické chyby a tipy usnadňující správné provedení, ukázky transferu do běžného života a do sportu


Nastavení dolních končetin od základů až po sportovní výkon 2.ČÁST


Termín konání 14.10.2022 17.00 – 20.00hod
Cena semináře 1200Kč
Lektor: Mgr. Martin Vanko
Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář

Program semináře:

 • Vysvětlení postury a biomechaniky chodidla v praxi – nastavení opory a směry pohybu
 • Definování limitujících faktorů a uvedení nápravných cviků
 • Mobilizační cviky (využití aktivní dynamické mobilizace a aktivace antagonistů)
 • Uvolňovací cviky (využití válců a míčků)
 • Nastavení opory chodidla a mechanika dolní končetiny v postuře a pohybu
 • Rozdíl mezi kolenně nebo kyčelně dominantním pohybem
 • Unilaterální a bilaterální cviky pro dolní končetinu
 • U všech cviků uvádíme regrese a progrese, typické chyby a tipy usnadňující správné provedení, ukázky transferu do běžného života a do sportu


Nastavení dolních končetin od základů až po sportovní výkon 3. ČÁST


Termín konání 25.11.2022 17.00 – 20.00
Podmínkou pro účast na tomto semináři je absolvování kurzu Základní principy pohybu – Stabilita nebo semináře Nastavení dolních končetin od základů až po sportovní výkon – část 1 a 2
Cena semináře 1200Kč
Lektor: Mgr.Martin Vanko
Pro přihlášení klikněte: přihlašovací formulář

Program semináře:
Kompletní rozbor postury a biomechaniky, regrese, progrese a varianty u níže zmíněných cviků:

 • Využití znalostí z prvních dvou seminářů a jejich posunutí směrem ke cvičení s vyšší intenzitou
 • Dřepové cviky a jejich variace s externím odporem (KB, jednoruční činky)
 • Mrtvé tahy a jejich variace s externím odporem (KB, jednoruční činky)
 • Dopadová technika a absorpce síly
 • Základy plyometrického tréninku
 • Ve všech cvicích si probereme základní nastavení postury, svalovou aktivaci a progrese nebo regrese vedoucí k jejich úspěšnému zvládnutí

jak lidé hodnotí naše kurzy

Jak se Vám líbil tento seminář?

Přinesl Vám tento seminář nějaké nové informace?

Zůčastnili byste se tohoto semináře nebo jiného z naší nabídky znova nebo ho doporučili svým známým?

Budete schopni využít to co jste se dnes naučili ve svém tréninku?