Základem kvalitní hybnosti je bezesporu Stabilita

by

Základem kvalitní hybnosti je bezesporu Stabilita. Ta se ovšem neobejde bez síly. V minulém článku jsme řešili pohyb/cvik Hip hinge. V momentě, kdy jste tento pohyb pochopili a osvojili si ho je akorát čas přistoupit k variantě s externí zátěží. Mnohdy tento krok Vaše provedení také usnadní a zlepší. Někteří lidé mají ze cvičení s váhou obavy. Pokud je však váha adekvátní, tak tělo usměrní, eliminuje nevhodné pohyby a zajistí tak preciznější provedení.

Síla je to co nám zajistí, že odoláme vnějším vlivům, které na nás každý den působí. Denně zvedáme děti, nákup, těžký balík. Máme fyzicky náročné zaměstnání, stěhujeme nebo prostě jen řidič autobusu prudce zastaví a musíme zabránit pádu. V neposlední řadě si rádi zacvičíme, zasportujeme. To vše jsou aktivity, které tvoří náš život, a které vyžadují tělesnou připravenost. Ať se nám to líbí nebo ne, naše tělo pohyb potřebuje. A slabost je ideální pro vznik náhradních pohybových stereotypů. Proč tomu tak je? Protože tělo si vždy poradí, mozek vyhoví. Splní Vaše přání a úkony bez ohledu na dlouhodobý dopad na pohybový aparát. „Takže pokud stěhuju nábytek a nemám sílu v nohách, odedřou to záda, hlavně že je úkol splněn! “

Základem Fyzio gym Cooper je umět se hýbat správně i pod vlivem externí zátěže. Proto nenecháme nic náhodě a vezmeme si na pomoc činku, kettlebell, zátěžovou vestu, apod. Nutná je však postupná příprava, a správná technika! Kdo je připraven, není zraněn!

🔜Fyzio gym Cooper pořádá v Praze kurz Základní principy pohybu zaměřený na Stabilitu již 28.9.2019. Tento kurz bude podmínkou pro kurzy zaměřené na pokročilejší cviky na získání síly, které budou vypsané na podzim.

Chceš získat pevné pohybové základy, které zkvalitní Tvůj pohyb při všech činnostech? Registrační formulář a bližší info najdeš zde: www.fyziogym.cznebo volej 773 661 887.

Těšíme se

Share