VÝPAD + video

by

Tento cvik je velmi populární a běžně prováděný v každém fitness centru, posilovně i doma. Efektivita tohoto cviku může být opravdu veliká. Při správném provedení budujeme celotělovou stabilitu a sílu, která se nám odvděčí nejen krásným tělem, ale také dobrou kondicí a kvalitou pohybu každodenního života.

V tomto pro oko jednoduchém cviku si však najde své místo mnoho tělesných slabin. Objevují se nejen chyby v postavení kotníků, kolen a kyčlí, ale také špatné postavení pánve a páteře. Vadné decentrované postavení jednoho kloubu pochopitelně přímo ovlivňuje postavení kloubů ostatních.

My Vám zde na několika fotkách demonstrujeme několik základních chyb, a to nevhodné postavení kolenního kloubu vycházející z špatného nastavení kyčelního kloubu a přímo ovlivňující postavení kotníku a chodidla. Dále nevhodné postavení pánve a páteře. Ke všem špatným provedením přikládáme fotografii správné verze. Prosím berte na vědomí, že zde nejsou vyznačené ani uvedené všechny potencionální chyby při provádění tohoto cviku.


 

Share