Sváťa – jak se rychle dostat z operačního sálu na kolo 🙂

by

Historie se zopakovala a náš team dostal opět výzvu jako minulý rok. Akci bychom mohli nazvat „Z mrzáka sporťáka“, jak říká sám Sváťa.
Sváťa je aktivní sportovec a vášnivý triatlonista. Ve svých 60ti letech měl vážnou nehodu na kole. Vyvázl s komplexní tříštivou zlomeninou pánve. 3 měsíce po operaci k nám Sváťa přišel s požadavkem, že za 6 týdnů potřebuje odjet na kolo na Kanáry. Vzhledem k tomu, že jeho ohnutí mezi kyčlí a trupem dosahovalo pouhých 50° byla mise jasná – „zpracovat“ tak, aby došáhnul na řidítka. Dřina to byla veliká, ale Sváťa se nevzdává a jeho cíle jsme společnými silami dosáhli!
Následkem nehody však došlo k situaci, kdy Sváťa musel po roce absolvovat další operaci, a to totální výměnu kyčelního kloubu. Tentokrát šel k nám rovnou po operaci. Absolvoval u nás intenzivní rehabilitaci a opět s jasným cílem. Za 8 týdnů by totiž rád opět vyrazil na Kanáry na kolo :).
Uteklo to jako voda, celý náš team den co den pracoval na všech potřebných úkonech vedoucích k jeho úspěšné rehabilitaci. A povedlo se, zítra odlétá!
A my mu přejeme skvělou dovolenou!
Team Fyzio gym Cooper

Share