Spojení hraní fotbalu a poranění kolene

by

⚽️Spojení hraní fotbalu a poranění kolene je v praxi bohužel mnohem častější než bychom sami rádi chtěli. Poranění křížových vazů je jedno z nejčastějších zranění kolene.

🩹Dochází k němu často bez kontaktu se soupeřem, např. při změně směru, ale někdy i po srážce s protihráčem. To je i Martinův případ. V souboji o míč se srazil s protihráčem a kromě poranění ACL si jako nechtěný bonus přivodil poškození laterálního menisku.

🏋️‍♂️Ihned po operaci jsme zahájili práci na návratu. To je velice důležité, protože i když jsou operace kolen velmi časté, návrat na původní úroveň výkonnosti se povede statisticky jenom každému druhému.

🏥Důležitá je i prevence budoucího zranění, protože víme, že nejvíce zvyšuje pravděpodobnost budoucího zranění právě poranění minulé.

🏃‍♂️S Martinem jsme na dobré cestě. Pracujeme na plné, extenzi, postupně zvyšujeme flexi a pracujeme na síle všech tkání okolo kloubu. Připravujeme nohu na plnou zátěž, abychom již mohli odhodit berle. Budeme pokračovat dále, ať skončíme až u nazutí kopaček!

#fyziogymcooper #acl #rehabilitation #physioterapy #andel #praha5 #fitness #fitnesslife #football
Share