Soustředění české reprezentace v lezení

by

Celý předminulý týden jsme strávili v Rakousku na soustředění české reprezentace v lezení. Jako každý rok to byla skvělá akce.

My jsme během každé tréninkové fáze, tedy 2x za den k dispozici v rámci akutního fyzio servisu, ale také sledujeme pohybový projev každého závodníka při lezení. To zejména proto, že hodnotíme chyby ve fyziologickém nastavení jednotlivých segmentů v pohybu, které by mohly vést ke zranění. To následně konzultujeme se závodníky a trenéry na osobních lekcích a soustředěních.

Mezi tréninky a večer se snažíme u závodníků podpořit regeneraci.

A na rest day jsme připravili workshopy týkající se flossingu a dýchání. Velkou radost nám udělala také aktivní účast závodníků na ranních otužovacích rituálech. Možnosti a výhody a to, jak poatupovat při otužování jsme závodníkům předávali již dlouhou dobu a je skvělé, že to již začíná fungovat. Na jedne z fotek můžete vidět Elišku Adamovskou v regenerační ledové koupeli, kterou ji připravil Patrik Chovan na Mistrovství světa v Tokiu, 2019.

Práce se závodníky nás moc baví, máme v hlavě mnoho projektů a workshopů, které by měly zvýšit odolnost závodníků proti zraněním a podpořit jejich potenciál pro výkon 🔥💪. Denně zkoumáme lezení z terapeuticko-tréninkového hlediska a snažíme se to posunout dál 💙.

Share