Protahování ramene – Ano nebo ne?

by

➡️Strečink a protahovací cvičení na ramenní pletenec vnímáme spíše jako kontraproduktivní. Nedá se říct, že bychom jej nevyužili nikdy. Rameno je zranitelný kloub, stabilita zde hraje velkou roli. Statický strečink obecně má za následek svalovou relaxaci, a to například u svalů rotátorové manžety není žádoucí. V mnoha případech dojde ke vzniku (zvětšění) nestability v rameni. Zejména před výkonem je tato forma opravdu nevhodná, a to i z hlediska kvality výkonu.

➡️Pokud chceš zlepšit mobilitu v rameni, flexibilitu svalů ramenního pletence či připravit rameno na výkon – rozcvičit se, tak raději využij válec nebo mobilizace, dynamický strečink.

➡️U cviků či technik zaměřených na zvětšení mobility je dobré vědět kdy, jak a co použít. Zdá se to být snadné. Málokdo si zpětně uvědomí, že zranění přišlo z důvodu nevhodně sestavené rozcvičky nebo, že díky statickému strečinku před výkonem snížil svou sílu a rychlost, a proto neuspěl!

3.7. V čase 17-20hod pořádáme seminář zaměřený na Válcování a mobilizační techniky, máme poslední 2 místa, tak neváhej a přihlas se na www.fyziogym.cz/seminare nebo volej 777 640 621 ⬅️.

🔜A pokud Tě zajímá vše kolem rozcvičky, máš šanci zúčastnit se 31.7. V Olomouci 3h session Jak a proč se před lezením rozcvičit! ⬅️

Share