PO PORODU DO FORMY S FYZIO GYM COOPER! – 9.díl

by

JAK SI RYCHLE ULEVÍM OD BOLESTI KRČNÍ PÁTEŘE?

I přesto, že se o mě stará terapeut, trenér i masér a já sama se hlídám co můžu, tak se mi sem tam stane, že cítím napětí na přední straně ramen a na krku. Celodenní nošení holek dává tělu zabrat. Mám na to ale dokonalý lék! Pokaždé, když se takto cítím, nebo abych to uvedla na pravou míru, pokaždé co uspím děti si lehnu na zem a dělám razítkování lopatek.

CO JE RAZÍTKOVÁNÍ

Razítkování lopatek je ve Fyzio gym Cooper taková první meta. Začíná to příjemně,a to tak, že Vám terapeut ramena plošným tlakem uvolní, až se Vaše lopatky položí rovnoměrně na podložku. To reflexní cestou vyvolá propojení zkřížených svalových řetězců, aktivaci hlubokého stabilizačního systému, ovlivní dechový stereotyp, atd. Vše záhy přechází v aktivní terapii. Terapeut Vás naučí, jak udržet ramena ve správném postavení (to je dost těžký úkol, když jsou zvyklé trčet vpřed) a zároveň dělat různé pohyby jiných částí těla (postupně i se závažím).

JAKÝ EFEKT RAZÍTKOVÁNÍ MÁ?

Jednak mi během pár dní, kdy jsem se tomu, co jsem se naučila na chvíli věnovala zmizela protrakce ramen (už nebyly schoulené dopředu). Taky se mi začalo lépe a snadněji dýchat. Cvičení břišních svalů začalo být efektivnější (daleko více jsem při cvičení cítila jejich aktivitu). A v podstatě hned po razítkování mě na dlouhou dobu opustila bolest svalů v oblasti krku!

Rychlý efekt razítkování na postavení mých ramen a s tím přímo spojené odeznění bolesti krčních svalů mě příjemně překvapilo. Jelikož jsem trochu hypermobilní (po těhotenství více než trochu), tak je pro mě protahování svalů více méně bezpředmětné. Pro hypermobilního člověka je velmi těžké zacílit protažení na konkrétní sval, většinou dojde akorát k nežádoucímu protahování vazů a šlach. Jedinou variantou jak jsem vždy protrakci řešila byla hluboká masáž míčkem nebo válcem, která způsobila uvolnění, a tím protažení svalů. To mělo ale velmi krátký efekt. Nyní vím přesně jak na to – díky razítkování (tedy aktivaci musklatury na zadní straně ramen/těla) dochází okamžitě k velké a dlouhodobé změně.

TRPÍTE A BOLESTI A TUHNUTÍ OBLASTI KRKU A RAMEN?

Pak bych Vám vřele doporučila zajít do Fyzio gym Cooper, kde Vás správnou techniku razítkování terapeuti naučí a pak budete moct okamžitě a efektivně řešit tyto potíže (často související např. se sezením u pc). Razítkování se taky můžete naučit na odborných kurzech, které Fyzio gym pořádá letos v dubnu a květnu (Správné provedení základních cviků – shyb, klik, přítah, Identifikace chyb v základních každodenních pohybech a jejich korekce). Více informací najdete zde: www.fyziogym.cz/sluzby/.

Předchozí dílDalší díl

Share