PO PORODU DO FORMY S FYZIO GYM COOPER! – 8.díl

by

JAKÉ CESTY TEĎ NEMŮŽU LÉZT, PROČ A CO S TÍM UDĚLÁM?

Už jsme byli několikrát lézt. Když jdu sama, tak můj trénink vypadá tak, že lezu téměř bez přestávky jeden boulder za druhým. Stále se jedná o bouldry obtížnosti V0-V2, sem tam se tam nachomítne i V3 :). Cesty většinou přelézám na první pokus. Narážím ale na skutečnost, že lezu pokaždé stejné cesty znova a znova, to mě asi dlouho bavit nebude.

Problém je, že mnohé cesty jsou pro mě aktuálně nevhodné.

Nechci lézt bouldry, ve kterých je nutné dělat různé odtlaky z ruky – vím zcela jistě, že bych ramena neudržela ve správné pozici a v těchto pohybech mi to pak přijde zbytečně riskantní a zranění se chci vyhnout.

Dále nemůžu lézt cesty, ve kterých jsou dynamické kroky – vím, že se tělo při dynamickém kroku nezpevní a nechat povolené tělo “vyvlát”, když někde vysíte za ruce není nic moc.

Převisy jsou pro mě zatím taky nepřístupné – po velkých chytech cestu v převisu přelezu, ale tělo je slabé a když se nezpevní a nespojí dohromady, tak pouze vysím ve šlachách prstů, a to opět zavání zraněním.

A co mi pomůže se posunout dál tak, abych mohla lézt v převisu, dělat dynamické kroky, odtlaky a jiné náročné pohyby? Ke všem těmto úkonům potřebuji stabilní a silné tělo. Já osobně sázím na cviky s kettlebell, a to zejména Mrtvý tah (Hip Hinge) a Turkish get up. Na mrtvém tahu už ve Fyzio gym Cooper pracujeme a na TGU musím ještě zlepšit koordinaci trupu a stabilitu ramen, dolních končetin, aj. Zatím se na to necítím. Ale vím, že na to brzy dojde!

Kromě individuálních lekcí pořádá Fyzio gym Cooper odborné kurzy. V jednom z nich se bude učit právě správná techinka, varianty a chyby u cviku Hip Hinge (podrobnější info najdete zde: https://www.facebook.com/events/165577760672915/). Tento pohyb je jedním z nejdůležitějších a často nejpotlačenějších pohybů, které nás provází každým dnem. Je skvělým pomocníkem pro rehabilitaci zad, efektivní posílení hýždí a získání celkové síly. Já nechtít či nemít možnost absolvovat ve Fyzio gym Cooper individuální lekce, tak do toho jdu! 🙂

P.S. Naše Majinka ovšem leze bez limitů 🙂

Všechny díly blogu najdete na http://fyziogym.cz/novinky/.

Předchozí dílDalší díl

Share