PO PORODU DO FORMY S FYZIO GYM COOPER! – 7.díl

by

VLIV PÉČE O MIMINKO NA TĚLO ŽENY A FAKT SKVĚLÝ MASÉR!

Jednou z věcí, která se po porodu v životě ženy změní je, že už miminko nenosí ve svém těle. Teď už bude mít své miminko venku a bude ho nosit, zvedat, pokládat a přenášet, houpat a krmit..zkrátka bude ho mít permanentně v rukách. U prvorozeného to může být celkem šok a pro tělo záběr. Jasně, je to zcela přirozené, ale to neznamená, že se na to tělo fyzicky samo připraví.

Před tím, než jsem poprvé otěhotněla jsem byla zvyklá, že mé tělo funguje dobře, ve správných stereotypech pohybu, a že mám správné držení těla. A nebylo nic, co by mě nutilo fungovat a setrvávat v neergonomických pozicích. Až najednou tady byla Maja a já se k ní začala sklánět u kojení, aby se dobře najedla. Když jsme usínaly, já byla na zádech, ona po mém boku a moje paže obtočená kolem ní v extrémní vnitřní rotaci, tak jsem myslela, že mi to rameno už nikdy zpátky nenaskočí :D. A ne vždy byla ideální příležitost jí zvednout tak, aby nebyly záda v ohrožení. A moje tělo nebylo zvyklé na tyto pozice a dosti trpělo. Bolely záda mezi lopatkami, na bedrech, ramena… A aby ne, když tělo ženy je po celém těhotenství a porodu ve velmi chabém stavu.

Po porodu mojí druhé holčičky jsem těmito pozicemi a pohyby mého těla už nebyla zaskočená. Tělo z nich ze začátku opět nadšené nebylo, ale už vím jak zaujmout šetrnější pozice a taky terapie, cvičení i masáže mi pomáhají k velké úlevě. Jen teď, když je potřeba konejšit či usnout s oběma, tak mám vykloubené ramena obě :D.

Považuji za zcela nezbytné, aby každá žena věděla jak dát své tělo po porodu dohromady tak, aby se péče o miminko nepodepisovala na jejím zdraví a ona se tak mohla miminku plně věnovat.

A co bych doporučila nejen všem novopečeným maminkám? Jít na masáž ke zkušenému masérovi. Komplexnost Fyzio gym Cooper je skvělá v tom, že se o Vás pod jednou střechou postarají odborníci z fyzioterapie, fitness i sportu a fakt skvělý masér. Já jsem na masáži u Otty Štěpánka byla absolutně spokojená. Tento masér má několikaleté zkušenosti, soudnost a zlaté ruce. Vřele doporučuji!
Předchozí dílDalší díl

Share