Nikol Chovanová, 32 let, fyzioterapeutka, trenérka, maminka 2 holčiček a chlupatého Coopra, lezkyně, bouldristka

by

❓Jak jsi se dostala k Fyziogym Cooper?
Fyzio gym Cooper jsme založili před více než 6ti lety s Patrikem :).

❓Co Tě k práci terapeuta/trenéra přivedlo?
2 dny po maturitě na Obchodní akademii jsem si koupila knížku anatomie a odjela do Anglie. Tam jsem začala řešit jakou cestou se vydat dál a bylo jasné, že to musí být obor spjatý s lidským tělem. Vyhrála fyzioterapie. Osobní trenérku jsem začala dělat už chvíli předtím, než jsem na školu nastoupila. Příležitost mi dal Pavel Bugaj, majitel a šéf trenér z jednoho fitka. Byla to dost zlomová situace, protože se mi ta profese stala srdcovou.

❓Co se ti na této nejvíce líbí?
Baví mě ty změny, které dokážeme s klientem na jeho těle udělat. Některé za pár vteřin, některé za pár měsíců. Ty pokroky jsou pro mě hrozně motivující, to jak málo stačí k obrovské změně, která se promítne do všech jejich činností. To jak je jim líp 🍀.

❓Jsou nějaké zdravotní problémy, se kterými ses sama potýkala?
Nějaké menší bolístky a omezení pohybu průběžně přicházely a odcházely, ale nic vážného. Asi není dobré to říkat nahlas, ale člověk s naší profesí je podle mě malinko rád, že si je prožije. Dokáže se pak lépe vžít do potíží, se kterými klienti přicházejí a také je řešit. Můžu třeba zmínit bolest prstu. Ta přišla dost náhle, žádná akutní příhoda, prostě se objevila. To už jsem prsty léčila, takže to pro mě byla dost cenná zkušenost.

❓Jak se Ti je podařilo vyřešit?
Léčila jsem tu bolest pomocí Isele-metody v kombinaci se zatěžováním v kvalitním nastavení a posilováním ruky.

❓Jak se s přibývajícími profesními zkušenostmi vyvíjí vnímání Tvého těla v každodenním životě?
To se samozřejmě mění. Do teď si živě pamatuju, že jsem jednou vedla 5ti víkendový kurz rehabilitačního trenéra. Ani jsem ty věci s účastníky necvičila, ale po ukončení kurzu jsem byla v top stavu 😄. To, že o něčem mluvím, na někom to vidím a učím ho to automaticky ovlivňuje moje nastavení těla a pohyb, nezávisle na mém vědomí.

❓Je něco, co bys ve svém profesním životě chtěla vylepšit?
Jn, asi tak milion věcí :).. Naše profese je nekonečná.

Share