MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SPORTOVNÍM LEZENÍ V INNSBRUCKU

by

Fyzio gym Cooper je garantem fyzioterapie a pohybové terapie pro českou reprezentaci ve sportovním lezení. Letos jsme absolvovali společně se závodníky z české reprezentace několik významných mezinárodních závodů (MS v Moskvě, ME v Imstu, MS v Innsbrucku), soustředění a také individuálních lekcí se závodníky u nás ve Fyzio gym Cooper. Poslední závod, na kterém jsme českému týmu poskytovali naše služby bylo Mistrovství světa dospělých v rakouském Innsbrucku.

Toto mistrovství trvalo celých 11 dní. Za Fyzio gym Cooper tentokrát vyrazil Patrik Chovan a Nikol Chovanová. Mistrovství bylo pro Českou republiku velmi úspěšné. Naši reprezentanti odjížděli z Innsbrucku se dvěma medailemi a šesti bodovanými místy ve všech soutěžních disciplínách. Adam Ondra obsadil 2. místo v lezení na obtížnost a 2. místo v olympijské kombinaci. Junior Jakub Konečný se probojoval do finále v lezení na obtížnost a obsadil 6. místo. Jan Kříž postoupil do čtvrtfinále v lezení na rychlost a obsadil celkové 8. místo.

Náš team byl závodníkům po celou dobu k dispozici. Terapie a pohybové přípravy probíhaly v izolaci, před stěnou i na ubytování. Každá fáze (před i po závodu) byla podchycena tak, aby byl tělesný stav a regenerace závodníků v co nejlepším stavu.

Kromě poskytování služeb závodníkům jsme se zúčastnili Mezinárodního setkání fyzioterapeutů starajících se o závodníky ve sportovním lezení. Setkání pořádal rakouský fyzioterapeut Klaus Isele a my si jeho pozvání na tuto akci vážíme.

Tento jedinečný závod měl úžasnou atmosféru a bylo opravdu radostí se ho zúčastnit. Český team je plný skvělých závodníků a práce s každým z nich je velmi obohacující.


foto by Lukáš Bíba

Share