Máte bolesti a pohybová omezení? Hledejte příčinu a zbavte se tak bolesti napořád!

by

Zajímá Vás opravdová příčina Vašich bolestí nebo jste typ, který se smířil s tím, že se potíže vrací? ONY SE VRACET NEMUSÍ!

Jak se zachováte v případě, kdy Vás náhle zasáhnou neobvyklé bolesti zad či jiných kloubů? A co když se nemůžete narovnat, došlápnout na nohu nebo zvednout ruku nad hlavu? Vyhledáte lékaře, necháte si předepsat prášky a dát obstřik? Čekáte až potíže odezní a pak se rychle navrátíte do starých kolejí?

Je zcela v pořádku, že pokud člověka zrovna netrápí nějaké bolesti, tak nemá důvod pátrat po vadách na vlastním těle. Avšak v případě, kdy nás již nějaké potíže trápí, tak tato situace také nenastává. Člověk většinou hledá problém v jednorázových situacích. Mezi tyto situace patří např. bolí Vás záda z důvodu prochladnutí u otevřeného okna, z klimatizace, ze špatného spánku, udělali jste náhodou nějaký nevhodný pohyb, apod.

Málokdo zohledňuje, že potíže, které nastaly (např. bolesti zad a jiných kloubů, omezení pohybu, a další) mohou plynout z dlouhodobě špatného držení a používání těla. To, že potíže přišly náhle neznamená, že se jedná o jednorázový a snadno odstranitelný problém. Každé tělo dokáže odolávat vlivu plynoucímu ze špatného držení těla a pohybu jinak dlouho. A když tato doba uplyne, tak se objeví problém, který nemusí mít plynulý a postupný nástup.

Naše doporučení pro Vás je takové, že v případě jakékoliv akutní situace pátrejte po opravdové příčině. Samozřejmě je nezbytné nejprve zlepšit akutní problém, který ale může být pouhým důsledkem chyb, které v držení těla či hybnosti děláte. Pokud tedy nechcete, aby se Vaše potíže vracely, je třeba následně vyhledat odborníka, který bude schopen odhalit původní příčinu Vašeho problému a ukáže Vám jak pracovat na její změně.

Ve Fyzio gym Cooper Vám můžeme poskytnout všechny tyto služby pod jednou střechou. Pomůžeme Vám zbavit se akutních potíží, provedeme komplexní vyšetření, na základě kterého odhalíme původní příčinu vzniklých potíží. A v neposlední řadě Vám ukážeme jak své tělo používat v běžném životě i při sportu tak, aby k potížím znova nedocházelo.

Pokud se Vás toto téma týká a potřebovali byste pomoct, neváhejte nás kontaktovat.

Team Fyzio gym Cooper

]

Share