Jak eliminovat bolest kolen a kotníků

by

Jirka je házenkář, který k nám přišel kvůli bolestem v oblasti kolen a kotníků.

V házené je mnoho změn směru, tvrdých došlapů, zrychlení nebo prudkých brzd. To vše klade nároky na pohybový aparát a je třeba být dobře připraven, aby se tělo dokázalo s velkou zátěží srovnat.

Na základě diagnostiky jsme pro Jirku připravili plán, který ho měl naučit základní stabilizaci a sílu potřebnou pro zvládnutí náročného sportu. Plnil ji pod naším dozorem ve Fyzio gym Cooper, ale i velmi zodpovědně sám, kdy si veškeré cviky zaznamenával do tréninkového deníku.

Po základní pohybové přípravě jsme přešli do specifických cvičení blízkých jeho sportu. Na přiloženém videu je vidět již pokročilý cvik, kdy pracujeme na mechanice dopadu. Právě nezvládnuté dopady mohou být častou příčinou zvrknutí kontníku, nekontrolovaných padů kolen do valgózního postavení, atd. Jirka to zvládal velmi dobře, talže jsme zařadili mírný tlak protihráče, což je situace, kterou bude v kontaktním sportu používat velmi často.

Nyní je před Jirkou týdenní soustředění. Cítí se na něj připraven velmi dobře a my jsme rádi, že jsme mohli pracovat s mladým sportovcem s vynikajícím přístupem k tréninku. Po soustřední se samozřejmě zase potkáme a vyhodnotíme, jak tělo reagovalo na náročné tréninky.

Share