FYZIO GYM COOPER NA SOUSTŘEDĚNÍ ČESKÉ REPREZENTACE V LEZENÍ NA RYCHLOST V INNSBRUCKU

by

V sobotu v podvečer začalo v rakouském Innsbrucku soustředění českých reprezentantů v lezení na rychlost. Na soustředění byla i členka teamu Fyzio gym Cooper Žofka Odziomková, která působila pro závodníky jako fyzioterapeutka a pohybová terapeutka.

Na začátku programu proběhla dynamická atletická rozcvička, dále specifická cvičení na stěně a pak se natáčelo samotné lezení na rychlost, které následně prošlo podrobným rozborem pro zefektivnění výkonu. Žofka byla po celou dobu se závodníky a sledovala jejich pohybový  projev tak, aby následně mohla každému z nich individuálně poradit co zlepšit.

V neděli měli závodníci nelezecký den. Během atletického tréninku ve fitness centru se Žofka aktivně zapojovala do korekce techniky pohybu závodníků při jednotlivých cvicích a nakonec v rámci regenerace po náročném tréninku všichni účastníci prošli válcováním a strečinkem celého těla.

V další fázi dne se věnovali kompenzačnímu cvičení. Nejprve skupinově a následně individuálně. Žofka se soustředila na nácvik základní správné pozice ramenních pletenců, nácvik dechového stereotypu a správného nastavení a stabilizace trupu, uvolnění kyčelních kloubů aj. U jednotlivců pak řešila různé kloubní mobilizace, uvolňování spasmů a triggerpointů, nácvik zvedání břemen, zvyšování rozsahu v kyčelních kloubech, napřímení hrudní páteře, a další..

V pondělí po lezeckém tréninku se závodníci s Žofkou věnovali regeneraci – manuální uvolňování předloktí s využitím chladivých bylinných mastí a masážních pomůcek, tejpování, uvolňování přetížených svalů, ošetřování trigger pointů, baňkování, strečink celého těla s důrazem na horní končetiny a oblast hrudníku, kde se objevovalo největší přetížení.

Žofka si to s naším reprezentačním týmem moc užila. Je skvělé, že se můžeme podílet na přípravě této lezecké elity.

Těšíme se na příště!

FYZIO GYM COOPER NA SOUSTŘEDĚNÍ ČESKÉ REPREZENTACE V LEZENÍ NA RYCHLOST V INNSBRUCKUV sobotu v podvečer začalo v rakouském Innsbrucku soustředění českých reprezentantů v lezení na rychlost. Na soustředění byla i členka teamu Fyzio gym Cooper Žofka Odziomková, která působila pro závodníky jako fyzioterapeutka a pohybová terapeutka. Na začátku programu proběhla dynamická atletická rozcvička, dále specifická cvičení na stěně a pak se natáčelo samotné lezení na rychlost, které následně prošlo podrobným rozborem pro zefektivnění výkonu. Žofka byla po celou dobu se závodníky a sledovala jejich pohybový projev tak, aby následně mohla každému z nich individuálně poradit co zlepšit. V neděli měli závodníci nelezecký den. Během atletického tréninku ve fitness centru se Žofka aktivně zapojovala do korekce techniky pohybu závodníků při jednotlivých cvicích a nakonec v rámci regenerace po náročném tréninku všichni účastníci prošli válcováním a strečinkem celého těla.V další fázi dne se věnovali kompenzačnímu cvičení. Nejprve skupinově a následně individuálně. Žofka se soustředila na nácvik základní správné pozice ramenních pletenců, nácvik dechového stereotypu a správného nastavení a stabilizace trupu, uvolnění kyčelních kloubů aj. U jednotlivců pak řešila různé kloubní mobilizace, uvolňování spasmů a triggerpointů, nácvik zvedání břemen, zvyšování rozsahu v kyčelních kloubech, napřímení hrudní páteře, a další..V pondělí po lezeckém tréninku se závodníci s Žofkou věnovali regeneraci – manuální uvolňování předloktí s využitím chladivých bylinných mastí a masážních pomůcek, tejpování, uvolňování přetížených svalů, ošetřování trigger pointů, baňkování, strečink celého těla s důrazem na horní končetiny a oblast hrudníku, kde se objevovalo největší přetížení. Žofka si to s naším reprezentačním týmem moc užila. Je skvělé, že se můžeme podílet na přípravě této lezecké elity. Těšíme se na příště!

Zveřejnil(a) Fyzio gym Cooper dne Úterý 17. červenec 2018

Share