FYZIO GYM COOPER NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V MOSKVĚ!

by

Člen teamu Fyzio gym Cooper, Patrik Chovan, odletěl společně s týmem českých reprezentantů na Mistrovství světa juniorů v lezení, které se konalo v Moskvě 9.-16.8.2018. Pro závodníky zajišťoval kompletní fyzioterapeutický servis. Kromě péče o jejich namáhané svaly a ostatní měkké tkáně prováděl kloubní mobilizace a pohybovou terapii. S každým závodníkem se v izolaci před samotným výkonem věnoval rozcvičení a naladění na závod.

Patrik pro nás napsal pár vět, které shrnují jeho pobyt na Mistrovství světa v Moskvě:
„Mistrovství světa mládeže v lezení v Moskvě je za námi a pro mě byla čest, že jsem se toho mohl zúčastnit. Všichni naši reprezentanti si zaslouží pochvalu za skvělé výkony a vzájemné povzbuzování. Celý čas byla v týmu skvělá nálada, i když to byly náročné a dlouhé závody. Za skvělou organizaci klobouk dolů všem koučům, díky kterým měly celé závody hladký průběh.
Jsem rád, že můžu závodníkům pomoct na náročných závodech s drobnými zraněními, s regenerací a rozcvičením tak, aby mohli podat co nejlepší výkony.
Pro mne jsou takové závody skvělou inspirací do další práce s lezci, i když jsem měl tolik práce, že místy jsem měl „natečeno“ víc jak lezci po finále :-D.
A teď hurá do Innsbrucku na MS dospělých 2018.“

Je pro nás velkou ctí, že můžeme být součástí týmu, který se stará o českou reprezentaci v lezení. V Rusku dosáhla česká výprava historicky nejlepších výsledků na Mistrovství světa mládeže v soutěžním lezení. Vícemistrem světa v lezení na obtížnost se stal Jakub Konečný. Eliška Adamovská obsadila ve stejné disciplíně skvělé 4. místo. V konkurenci více než 1100 závodníků ze 43 zemí dosáhla Česká republika 19 bodovaných míst a z toho 11 postupů do semifinále a finále.

Share