Fólie – cvik

by

Jedním ze cviků, který ve Fyzio gym Cooper v rámci pohybové terapie využíváme jsme nazvali jako Fólie. Tento cvik vzniknul při snaze o nápravu hybnosti páteře do rotace a koordinaci břišních svalů. Je vhodný v terapii i k posílení.

Jedná se o rotaci dolních končetin v leže na zádech. Lopatky jsou základní oporou a při správně nastavené pozici dochází při pohybu dolních končetin k postupnému odvalování trupu. Zdá se, že je to úplně jednoduché, ale ono není a mnohdy si to člověk ani sám neumí zkontrolovat. 💡Základní princip a důvod proč jsme tento cvik takto pojmenovali je ale jasný: když budete odlepovat fólii z tabletu a začněte v pravém dolním rohu, určitě není možné, aby se odlepila dříve část v horní polovině tabletu než ta, která plynule navazuje na pravý dolní roh. 👈

Cvik Fólie je sice složitý a mnohdy je k možnosti jeho provedení potřeba využít mobilizační či uvolňovací cviky, ale v případě správného provedení Vám zaručí výsledky!

Tento cvik je součástí našeho kurzu Základní principy pohybu – Stabilita, který se koná v Praze již 28.9.2019!

Jestli Tě zajímá náš přístup a chceš se naučit jak posunout svůj výkon bez zranění, tak registrační formuláře najdeš zde: www.fyziogym.cz/seminare/nebo volej 773 661 887.

Těšíme se 🙋‍♂️🙋‍♀️💙!

Share