Co se Žofka Odziomková naučila na letní škole organizované Institutem Tradiční čínské medicíny?

by

Ve dnech 30.6.-5.7. jsem se zúčastnila letní školy v Hluboké nad Vltavou, kterou organizuje Institut Tradiční čínské medicíny, kde jsem momentálně ukončila studium 3. ročníku. Na naší škole se učíme tzv. 5 dovedností – bylinné směsi (fytoterapie), akupunktura, masáže tuina, dietetika, cvičení qigong.

Stěžejní terapeutickou technikou tradiční čínské medicíny je akupunktura. A jak to tak při studiu bývá zvykem, praxe dělá mistra a bez neustálého zkoušení a opakování se nic nenaučíme (jestli nejsme rození talenti) a my jsme na sobě vyzkoušeli ovlivňování desítky akupunkturních bodů jehličkami, některé víc a některé méně příjemné. Mezi ty víc příjemné patří moxa na jehle, která prohřívá jednotlivé akupunkturní body do hloubky a rozbíjí v těle blokády vzniklé vlivem chladu. Bylo to obohacující pro moji praxi, kde se potýkám s různými stavy se kterými si západní medicína neví rady anebo je dokáže ovlivnit jenom symptomaticky.

Každý den byl naplněný intenzivní výukou, během které jsem sa naučila mnoho nových věcí, např. omlazovací techniky tváře, kde se využívá Tui Na (masáž), Akupunktura, Gua Sha a lokální fytoterapie (krémy). Pomocí tzv. „Beauty akupunktury“, v kombinaci s dalšími postupy TČM ovlivňujícími celkový stav člověka, dokážeme ovlivnit nejenom vrásky, ale i povadlou pleť, dvojitou bradu, pigmentové skvrny, kruhy a vačky pod očima.

Na lekcích Qi Gongu (tradiční duševně-fyzické cvičení, které se zaměřuje na udržování a posilování těla i mysli současně) jsem se naučila, mimo jiné, jak oddělit tělo od mysli a vytvořit si tak nahled a odstup od situací, ve kterých se nacházíme, a nenechat se pohltit emocemi či soudy nad lidmi. To se dá uplatnit jak v terapeutické praxi, tak i v běžném životě, kdy se mnozí z nás nedokážou od věcí tzv. odosobnit a hlouběji je tak vnímat. Zároveň jsem se naučila vytvořit si jakousi „energetickou ochranu těla“, skořápku z vlastní vnitřní energie, která slouží jako energetická ochrana těla a mysli. Při cvičení se pracuje se 4 zvířaty, které symbolizují jednotlivé prvky v těle – ohnivý fénix (srdce), černá želva (ledviny), zelený drak (játra), bílý tygr (plíce). S jejich pomocí se kolem těla vytvoří jakýsi „kokon“, ve kterém pak svoje tělo necháváme „zabalené“.

Na závěr letní školy jsme se naučili speciální harmonizační techniku Qi Gongu s názvem Ping Heng Gong, která se provádí nejlépe hodinu po západu Slunce, a pracuje se při ní s energií stromů, jelikož stromy v sobě mají jinou, čistší energii než my, lidé. Tenhle zážitek byl pro mě obzvlášť silný a emotivní, nejenom proto, že byl už 6. den výuky a bylo hodně vyčerpávající na cokoliv se soustředit, ale i proto, že mi nejsou ukradnuté věci jako je kácení lesů za účelem zisku a při napojení se na energii lesa se mě to hluboko dotýkalo.

Těší nás, že se Žofka letní školy zúčastnila a přinesla si sebou tolik nových dovedností, které Vám ráda předá.

Takže kdo potřebuje omladit obličej, rozbít  blokády vzniklé vlivem chladu nebo si chce třeba zacvičit Qi Gong, tak se neváhejte k Žofce objednat na tel.čísle 773 661 887.

Share