13. DÍL PO PORODU DO FORMY S FYZIO GYM COOPER

by

SNY SE ZAČÍNAJÍ STÁVAT SKUTEČNOSTÍ – CHCETE VĚDĚT ČÍM TO JE? 🙂

Jak to se mnou v poslední době vypadá? Dlouho jsem nic nenapsala..čas je prostě můj nepřítel :). Skvělá zpráva je, že sezóna začala a my se snažíme kdykoliv to je možné vyrazit do skal. Už jsme definitivně vyměnili lano za bouldermatky, protože se dvěma dětmi, touhou po pořádném lezení a zároveň pohodě to prostě jinak nejde :). Každopádně nás to baví, když kouknu do minulosti, tak jsme venku na bouldrech byli sotva 3x, takže je to pro nás úplně nová situace. Prozatím jsme vyzkoušeli oblasti Škrovád, Ostaš, Petrohrad a Bor. Každá z těchto oblastí má něco do sebe. Škrovád jednoznačně dostupnost a prostředí pod skalami..v kategorii Family friendly jednoznačně Top. Ostaš je blízko do Adršpachu a lezení je moc fajn. Petrohrad je blízko z Prahy a dá se tam vyrazit i na odpoledne. Ale Bor, ten nás vážně uchvátil! Už jsme tam byli 2x a když počasí dovolí, tak na další víkendy už máme rozhodnuto.

A co můj trénik ve Fyzio gym Cooper? Pokračuje a jsem stále nadšená, a to zejména proto, že začínám sklízet ovoce. Poslední víkend na Boru se mi totiž podařilo vylézt 3 bouldry v obtížnosti 7 a z toho jedno 7B+ – takže WAU fakt to funguje! Pravdou je, že teď trénovat lezení dovnitř chodíme vážně sporadicky a na skály se sice dostanem, ale taky to není každý víkend. Takže lze můj velký úspěch přisoudit mimolezeckému tréninku, takže tréninku pod vedením terapeutů/trenérů z Fyzio gym Cooper.

Mám za sebou lekce zaměřené na stabilitu, korekci pohybu v základních pohybových vzorech jako je dřep, výpad, shyb, klik aj. Silové, ale zároveň kompenzační cviky jako je například Millitary press mají pro rameno řekla bych až rehabilitační charakter. Hodí se snad pro každého! K mému oblíbenému TGU jsem už sepsala jeden celý článeček, takže je to asi jasné. Až ho budu cvičit s nějakou pěknou váhou, tak to natočím…jaká váha to asi bude, co myslíte?? 🙂 A nyní je novinka, a to cvičení na kampusu…bohužel se ale musím vrátit na hrazdu, neboť se objevil zádrhel ve formě nestability zápěstí. Tato nestabilita vychází z neideální spolupráce flexorů a extenzorů zápěstí a prstů, které při zátěží ohne a zrotuje mé zápěstí – neudržím ho rovně ani při visu na velkých lištách s opřenýma nohama o stepper :-/ no je to pech, už jsem se na cvičení na kampusu velmi těšila. Nyní jsem ale zpět na hrazdě, kde mi korekce tohodle problémů dává taky pěkně zabrat. Musím ale říct, že když se soustředím, aby zápěstí zůstalo fixní a rotace vycházela z ramen, tak ten shyb dostal úplně jiný charakter. Od Patrika Chovana jsem se dozvěděla, že to není žádný zázrak, že tento problém má každá slabá holka..a já slabá být nechci, takže na tom budu makat. Nakonec nejde ani o výkony, ale tyto slabosti končí většinou zraněním, a to já nechci, chci lézt :).

A co naše holčičky? Ty jsou nejlepší na světě. Rostou jako z vody. Majinka oslavila 2 roky, je velká slečna a hrozně ráda leze (lezou i všechny její panenky!), Nelinka už má 6 měsíců a taky ráda leze – po čtyřech :D. Ve skalách je to baví a z kempingu v autě jsou úplně u vytržení, takže víkendy na výletě si všichni moc užíváme. Snad to tak bude i nadále :).

Předchozí dílDalší díl

Share