⭕ Co na vás může prozradit stisk ruky?

by

➡️ Podávání ruky je jeden z nejčastějších rituálů při setkání lidí 🤝. Jistě si vzpomenete na spousty potřesení rukou, které jste zažili. U někoho si pamatujete, že měl stisk jako když vás drtí železnou pěstí a někteří lidé naopak více připomínají stiskem leklou rybu🐟. Nejsem ovšem psycholog, abych odhadoval ze stisku charakter. Radši se podíváme, co může stisk znamenat pro vaše zdraví.
➡️ První věc co většinu lidí napadne je, že síla stisku je klíčová hlavně pro sportovce, kteří potřebují silné prsty jako lezci 🧗‍♂️. To je sice pravda, ale stisk nám může být silnou nápovědou i pro ostatní sporty a dokonce může být i velmi zajímavým ukazatelem pro nesportovce. Stisk totiž nemusí souviset pouze se silou, ale může sloužit jako indikátor celkového zdraví.
➡️ Lidé s vyšší silou stisku mají nižší pravděpodobnost vážného onemocnění nebo úmrtí z důvodu selhání kardiovaskulárního systému ❤. Během výzkumů, kterých se účastnilo několik desítek tisíc lidí, se s každým poklesem síly stisku o 5 kg zvyšovalo riziko onemocnění nebo úmrtí. Dokonce se síla stisku jevila jako přesnější indikátor než například měření krevního tlaku.⛑
➡️ Největší pozitivum měření síly stisku je jeho jednoduchost 👍. Přístroj na měření je snadno k dostání a samotné měření zabere jenom několik vteřin . Díky němu si můžeme udělat předběžný obrázek o funkčním stavu člověka. Neexistuje totiž slabý člověk se silným stiskem a silný člověk se stiskem slabým 💪.
#strength #conditioning #health #lifestyle #sportsphysio #fyziogymcooper #praha5 #andel #gripstrength

Share