❗Naposledy v tomto roce – Základní principy pohybu🏃 – Mobilita🤸‍♂️

by

Mobilita je nedílnou součástí🗝️ pohybové přípravy sportovce🏸, ale také klíčovým parametrem📊bezbolestného pohybu běžného života🧬 Snížená⬇️, ale také zvýšená⬆️ mobilita přináší našemutělu🚶‍♂️ dříve nebo později🔜 potíže❌ Nejste si jisti🤔, jaké cviky🏋️ zvolit do rozcvičky, a kterými cviky trénink zakončit⛔? Protože špatně❗zvolený typ rozcvičení vás může připravit o podstatnou část síly📉💪 a rychlosti ještě než tréninkzahájíte.

Děláte sport🤾‍♂️, pro který je jedním z klíčových parametrů dobrá flexibilita🤸🏻‍♀️ a mobilita? Protožekdyž někde mobilita chybí0⃣, musí se jinde nahradit, pak lehko vznikají náhradní pohybové vzory, které nám v dlouhodobém⏭️ měřítku mohou uškodit.

Poznáte💭 jestli protahujete ↔️partii, u které chcete zvýšit 📈rozsah pohybu? Pocit tahu azvětšování celkové hybnosti je klamným🚫 parametrem.

Napadlo vás někdy, že správné✅ využití masážních válců a míčků může být skvělým🔝parťákem pro rozehřátí tkání i pro odstranění triggerpointů? Máme mnoho možností, jakovždy je důležité je dobré dávkování, kdy, jak a v pravý čas⏰Máte ramena předsunuté dopředu➡️ a nevíte jak se toho zbavit? Někdy stačí jednodušeaktivovat🔛 antagonistické svalové skupiny a za chvíli je problém vyřešen.Víte, že hypermobilní lidé🤸🏻‍♀️ málokdy dokážou zaujmout pozici, kdy protahují správné svaly,aniž by si neprohlubovali protažení vaziva, jehož protažení je kontraproduktivní📛?

Na našem kurzu👌, který se koná 2⃣3⃣.1⃣0⃣.2⃣0⃣2⃣1⃣ se dozvíte 💭mnoho odpovědí na otázky ohledně mobility, flexibilty, hypermobility. Ale hlavně pořádnou💪 zásobu cviků🙆 Kurz je ryze praktický a bude se zabývat strečinkem, mobilizacemi, uvolněním😌 s pomocí válců a míčků, využití antagonistické spolupráce svalů a hypermobilitě👍

👉Přihlaš se zde: http://fyziogym.cz/seminare/#celodenni

📸 Foto: Petr Chodura

Share